Zestaw elementów

ADIOS – ogólny opis

Mamy przyjemność przedstawić rewelacyjny system pozwalający w prosty sposób przekształcić standardowy zamek drzwiowy w automatyczny system otwierania i zamykania po pozytywnej identyfikacji użytkownika.

 

ADIOS – Inteligentny System Operacyjny do Drzwi – zbudowany jest z czterech podstawowych elementów:

 

  1. ADIOS Moduł Elektromechaniczny (AEM ) pozwala na obsługę szerokiej gamy zamków drzwiowych i wkładek bębenkowych. AEM zapewnia dwustronną komunikację, co oznacza, że przyjmuje cyfrowy sygnał aktywujący oraz wysyła cyfrowy sygnał informujący o swoim statusie.

  2. ADIOS Moduł Zarządzania ( AUM ) umożliwia dodawanie lub usuwanie użytkowników drzwi i zamka. AUM jest nowoczesnym zamiennikiem tradycyjnego kopiowania kluczy i ich zarządzania. Moduł AUM umożliwia autoryzowanej osobie dodanie do listy nowego użytkownika lub usunięcie istniejącego prostą procedurą trwająca kilka sekund. Funkcja ta jest dostępna zarówno dla pojedynczych drzwi, jak i przy użyciu dodatkowego zewnętrznego oprogramowania do kompleksowego zarządzania dużą ilością drzwi i wieloma użytkownikami.

  3. ADIOS Moduł Dostępowy ( AAM ) umożliwia użycie różnych środków i konfiguracji do identyfikacji. Bazowy moduł umożliwia identyfikację poprzez identyfikację RFID (częstotliwość radiowa ) ( R ) oraz przez użycie 6-cio cyfrowego klucza kodującego ( K ). Autoryzowana osoba może dokonać wyboru konfiguracji dostępu : tylko R, tylko K czy wymiennie R lub K, a do pomieszczeń o podwyższonym wymogu bezpieczeństwa można ustalić konfigurację na R+K. Dodatkowo AAM pozwala na dodatkowe środki identyfikacji poprzez kod QR, Biometryczne, Smartfonem czy telefonem komórkowym.

  4. Zasilanie. ADIOS jest zasilany niskim napięciem, akumulatorem z ładowarką. Pozwala to na zamontowanie ADIOS na drzwiach niezależnie od zewnętrznego źródła zasilania. Komplet zasilania ADIOS ( ABP ) jest doładowywany przy zastosowaniu prostego standardowego prostownika. W komplecie ABP dostarczany jest nisko-upływowy akumulator, który aktywuje zamek 1500 razy bez konieczności doładowywania. W przypadku drzwi o dużym obciążeniu zalecane jest zastosowanie ABP z ciągłym doładowywaniem.

 

INSTALACJA

 

ADIOS jest produktem łatwym do zainstalowania na każdych drzwiach, niezależnie od rodzaju czy producenta samego zamka (rozstaw klamka-wkładka 90 mm). Proces instalacji na standardowych drzwiach zabezpieczających ( grubość drzwi 45 – 75 mm ) ze standardowym zamkiem zapadkowym ( uruchamianym przez Euro-profil lub owalny cylinder ) trwa ok. 30 minut. Oczywiście nasza firma zobowiązuje się do przeprowadzenia szkolenia technicznego i jakościowego instalacji. Podkreślić należy, że system ADIOS jest systemem bezprzewodowym. Oznacza to, że instalacja kompleksowo zarządzanego systemu nie będzie wymagać kładzenia skomplikowanego i kosztownego okablowania, a wykonanie będzie szybkie i oszczędne w kosztach i pracy.

 

GWARANCJA

 

ADIOS jest wytworzony przy zastosowaniu komponentów najwyższej jakości, co w efekcie daje dużą niezawodność produktu. Trzy ( 3 ) lata lub 40,000 aktywacji systemu gwarantuje większość użytych części.

 

CE i certyfikaty.

Wszystkie komponenty użyte do systemu ADIOS mają certyfikat CE lub UL. Od niedawna również kompletne urządzenie może być oznaczone znakiem CE.

 

SPECYFIKACJA TECHNICZNAWymiary w cm :                    Element wewnętrzny : 36 x 8 x 4

                                            Element zewnętrzny : 10 x 4,5 x 1

Zasilanie :                             Akumulator 7,5 V, 1 A

Ładowarka :                          wejście : 100 – 240 V, 50/60 Hz,

Wyjście :                              12V, 1A

Moc :                                    Max – 1,0 N/M

Wyświetlacz :                        LCD krystaliczny

RFID :                                   13,56 MHz, ISO 16593

Klawiatura kodowania :           7 przycisków, 46,656 kombinacji

Pamięć :                               25 kodów + 25 RFID

                                            ( opcja - możliwość rozszerzenia)

System komunikacyjny :        Protokół ZigBee bezprzewodowy

Temperatura pracy :               Element zewnętrzny : -25+ 65 C

Element wewnętrzny :             - 4 + 65 C

Obudowa :                            poliwęglanowa

Opakowanie wymiary w cm :    29 x 26 x 6,

Waga :                                  1,4 kg ( 1,1 kg bez cylindra )

 

Komplet zawiera :

- Urządzenie identyfikacyjne RFID + klawiatura do kodowania,

- Elementy wewnętrzne AEM + AUM + ABP,

- Ładowarka,

- 2 x karta zbliżeniowa,

- Standardowe śruby do metalu i drzewa,

- Instrukcja obsługi,

- Opcyjnie : Klamki.

 

System przystosowany jest do zastosowania dla zamków o rozstawie klamka-wkładka 90 mm oraz prawie każdego typu standardowych klamek . Często możliwe jest wykorzystanie już posiadanych klamek.

 

Do systemu należy zamówić odpowiednio przygotowaną wkładkę bębenkową wykonywaną pod konkretną grubość drzwi.

 

 

Zestaw z chipem            Panel sterujący

Drzwi z chipem                                                                     Panel sterujący

 

Zamek z klamką   Zamek z klamką

Zamek z klamką                                                              Zamek z klamką

 

 

        OK-BUD 2011 ® Wszelkie prawa zastrzeżone